Tuotetiedot
Husqvarna 110iL on ihanteellinen akkutrimmeri pienempiin puutarhoihin. Trimmeri toimii hiljaisesti, tärinä on todella vähäistä ja suoria päästöjä ei synny lainkaan. Suunniteltu erittäin helpoksi ja mukavaksi käyttää. Automaattisen siimansyötön, taitettavan taimisuojan ja reunaleikkuritilan ansiosta tämä akkuruohotrimmeri tuottaa loistavia työtuloksia myös kokemattomammalle käyttäjälle. Kahteen osaan jaettava runko tekee trimmeristä erittäin helpon kuljettaa ja varastoida.
Tekniset tiedot
| Akku | 110iL, mukana akku ja laturi |
| Akun jännite | 36 V |
|---|---|
| Akun tyyppi | Li-Ion |
| Kapasiteetti | |
| Leikkuuleveys | 30 cm |
| Mitat | |
| Paino (ilman akkua) | 3 kg |
| Paino ilman akkua | 3,2 kg |
| Runkoputken halkaisija | 26 mm |
| Tuotteen koko, pituus | 167 cm |
| Moottori | |
| Maksimikierrosnopeus akselin päästä mitattuna | 6 500 r/min |
| Moottorityyppi | PMDC (2-harjainen) |
| Varusteet | |
| Välityssuhde | 2,8 |
| Kulmavaihteen kulma | 20 ° |
| Vakiovaljaat | Ei sisälly |
| Raivausterä | Ei sisälly |
| Siimapää | A15B |
| Ruoho-/vesakkoterä | Ei sisälly |
| Akun mallinimi | BLi10, 36V / 2,0Ah |
| Akkulaturin mallinimi | 40-C80 |
| Mukana toimitettavien akkujen lukumäärä | 1 |
| Ääni- ja melutaso | |
| Äänentehotaso, taattu (LWA) | 92 dB(A) |
| Äänenpaineentaso käyttäjän korvan kohdalla | 73,4 dB(A) |
| Tärinä | |
| Vastaava tärinäarvotaso (ahv, eq) etu-/takakahvassa | 1,36 m/s² |
| Vastaava tärinäarvotaso (ahv, eq) etu-/takakahvassa | 1,05 m/s² |
Husqvarna 110iL akkutrimmeri, mukana akku ja laturi
- Saatavuus
- Omasta varastosta - toimitusaika 2-5 arkipäivää
- Tulossa myyntiin
Tuotetiedot
Husqvarna 110iL on ihanteellinen akkutrimmeri pienempiin puutarhoihin. Trimmeri toimii hiljaisesti, tärinä on todella vähäistä ja suoria päästöjä ei synny lainkaan. Suunniteltu erittäin helpoksi ja mukavaksi käyttää. Automaattisen siimansyötön, taitettavan taimisuojan ja reunaleikkuritilan ansiosta tämä akkuruohotrimmeri tuottaa loistavia työtuloksia myös kokemattomammalle käyttäjälle. Kahteen osaan jaettava runko tekee trimmeristä erittäin helpon kuljettaa ja varastoida.
Tekniset tiedot
| Akku | 110iL, mukana akku ja laturi |
| Akun jännite | 36 V |
|---|---|
| Akun tyyppi | Li-Ion |
| Kapasiteetti | |
| Leikkuuleveys | 30 cm |
| Mitat | |
| Paino (ilman akkua) | 3 kg |
| Paino ilman akkua | 3,2 kg |
| Runkoputken halkaisija | 26 mm |
| Tuotteen koko, pituus | 167 cm |
| Moottori | |
| Maksimikierrosnopeus akselin päästä mitattuna | 6 500 r/min |
| Moottorityyppi | PMDC (2-harjainen) |
| Varusteet | |
| Välityssuhde | 2,8 |
| Kulmavaihteen kulma | 20 ° |
| Vakiovaljaat | Ei sisälly |
| Raivausterä | Ei sisälly |
| Siimapää | A15B |
| Ruoho-/vesakkoterä | Ei sisälly |
| Akun mallinimi | BLi10, 36V / 2,0Ah |
| Akkulaturin mallinimi | 40-C80 |
| Mukana toimitettavien akkujen lukumäärä | 1 |
| Ääni- ja melutaso | |
| Äänentehotaso, taattu (LWA) | 92 dB(A) |
| Äänenpaineentaso käyttäjän korvan kohdalla | 73,4 dB(A) |
| Tärinä | |
| Vastaava tärinäarvotaso (ahv, eq) etu-/takakahvassa | 1,36 m/s² |
| Vastaava tärinäarvotaso (ahv, eq) etu-/takakahvassa | 1,05 m/s² |

