Tuotetiedot
Erittäin suorituskykyinen raivaussaha ammattikäyttöön
Husqvarna 555FX on erittäin suorituskykyinen ammattikäyttöön ja vaativiin olosuhteisiin kehitetty raivaussaha. Peukalolla ohjattava kaasu minimoi käsien väsymisen, ja ergonominen ohjaustanko tarjoaa räätälöityä mukavuutta. Smart Start® -teknologia tekee käynnistämisestä helppoa. X-Torq®-moottori takaa suuren tehon ja nopean kiihtyvyyden. 555FX:n lyhyt runkoputki ja 24° kulmavaihde helpottavat suunnattua kaatoa tiheissä metsissä. LowVib®-ominaisuuden ansiosta tärinät on tehokkaasti vaimennettu. Mukana Balance XT2 -valjaat.
Tekniset tiedot
| Moottori | 555FX |
| Teho | 2,8 kW |
|---|---|
| Sylinteritilavuus | 53,3 cm³ |
| Polttoainesäi-liön tilavuus | 1,1 l |
| Polttoaineenkulutus | 480 g/kWh |
| Maksimiteho/rpm | 9 000 r/min |
| Tyhjäkäyntinopeus | 2 800 r/min |
| Maksimikierrosnopeus akselin päästä mitattuna | 10 500 r/min |
| Varusteet | |
| Raivausterä | Scarlett 225-24 |
| Vakiovaljaat | Balance XT |
| Voimansiirto | |
| Välityssuhde | 1,29 |
| Kulmavaihteen kulma | 24 ° |
| Mitat | |
| Paino (ilman terävarustusta) | 8,9 kg |
| Runkoputken halkaisija | 35 mm |
| Ääni- ja melutaso | |
| Äänentehotaso, taattu (LWA) | 117 dB(A) |
| Äänenpaineentaso käyttäjän korvan kohdalla | 103 dB(A) |
| Tärinä | |
| Vastaava tärinäarvo (ahv, eq), vasen/oikea kahva | 2,1 m/s² |
| Vastaava tärinäarvo (ahv, eq), vasen/oikea kahva | 2,3 m/s² |
Husqvarna 555FX, RAIVAUSSAHA
- Saatavuus
- Omasta varastosta - toimitusaika 2-5 arkipäivää
- Tulossa myyntiin
Tuotetiedot
Erittäin suorituskykyinen raivaussaha ammattikäyttöön
Husqvarna 555FX on erittäin suorituskykyinen ammattikäyttöön ja vaativiin olosuhteisiin kehitetty raivaussaha. Peukalolla ohjattava kaasu minimoi käsien väsymisen, ja ergonominen ohjaustanko tarjoaa räätälöityä mukavuutta. Smart Start® -teknologia tekee käynnistämisestä helppoa. X-Torq®-moottori takaa suuren tehon ja nopean kiihtyvyyden. 555FX:n lyhyt runkoputki ja 24° kulmavaihde helpottavat suunnattua kaatoa tiheissä metsissä. LowVib®-ominaisuuden ansiosta tärinät on tehokkaasti vaimennettu. Mukana Balance XT2 -valjaat.
Tekniset tiedot
| Moottori | 555FX |
| Teho | 2,8 kW |
|---|---|
| Sylinteritilavuus | 53,3 cm³ |
| Polttoainesäi-liön tilavuus | 1,1 l |
| Polttoaineenkulutus | 480 g/kWh |
| Maksimiteho/rpm | 9 000 r/min |
| Tyhjäkäyntinopeus | 2 800 r/min |
| Maksimikierrosnopeus akselin päästä mitattuna | 10 500 r/min |
| Varusteet | |
| Raivausterä | Scarlett 225-24 |
| Vakiovaljaat | Balance XT |
| Voimansiirto | |
| Välityssuhde | 1,29 |
| Kulmavaihteen kulma | 24 ° |
| Mitat | |
| Paino (ilman terävarustusta) | 8,9 kg |
| Runkoputken halkaisija | 35 mm |
| Ääni- ja melutaso | |
| Äänentehotaso, taattu (LWA) | 117 dB(A) |
| Äänenpaineentaso käyttäjän korvan kohdalla | 103 dB(A) |
| Tärinä | |
| Vastaava tärinäarvo (ahv, eq), vasen/oikea kahva | 2,1 m/s² |
| Vastaava tärinäarvo (ahv, eq), vasen/oikea kahva | 2,3 m/s² |

