Tuotetiedot
Cannondale Habit HT 2 maastopyörä
Habit HT 2 on mainio portti modernin maastopyöräilyn maailmaan. Saat saman laadukkaan ja kestävän alumiinirungon kuin kalliimmassa mallissa, mutta osilla, jotka tekevät tästä todella järkevän paketin. Tämä pyörä on suunniteltu kestämään ja tarjoamaan iloisia hetkiä poluilla.
Keulana on SR Suntourin 130 mm joustava XCM 34, joka hoitaa hommansa ja tekee maastosta mukavamman. Voimansiirto on Shimanon uutta ja kestävää CUES-sarjaa, ja tärkeimpänä varusteena mukana on hissitolppa, joka on tämän hintaluokan pyörässä todella kova juttu. Se tekee maastossa ajamisesta huomattavasti hauskempaa ja turvallisempaa.
Kenelle tämä sopii?
Tämä on erinomainen ensimmäinen "oikea" maastopyörä. Se sopii täydellisesti aloittelijalle, joka haluaa kunnollisen ja kestävän pyörän poluille, tai yleispyöräksi monenlaiseen maastoon. Tässä pyörässä hinta ja ominaisuudet ovat kohdallaan.
Tekniset tiedot
| Frame | Habit HT, SmartForm C2 Alloy, tapered headtube, post mount disc, StraightShot internal cable routing, dropper post compatible, BSA 73, 12mm thru axle, Boost 148, 55mm chainline, UDH hanger. |
| Fork | SR Suntour XCM 34 LO Boost 29, 130mm travel, 15x110mm thru axle, tapered alloy steerer, 44mm offset |
| Headset | Integrated Sealed Bearing, Tapered |
| Rims/wheels | WTB STX i25 TCS, 32h, tubeless ready |
| Hubs | (F) Shimano TC500, 15x110mm / (R) Shimano TC500, 12x148mm |
| Spokes | Stainless Steel, 14g |
| Tires | (F) WTB Breakout, 29x2.3", Comp DNA / (R) WTB Trail Boss, 29x2.25", Comp DNA |
| Cranksets | Prowheel, 30T |
| Bottom Bracket | ProWheel BSA 73 |
| Chain | KMC X10, 10-speed |
| Rear Derailleur | Shimano CUES U6000 |
| Cassette | Shimano LG300, LinkGlide, 11-48, 10-speed |
| Shifters | Shimano CUES U6000, 10-speed |
| Handel bars | Cannondale 3 Riser, 6061 Alloy, 15mm rise, 8° sweep, 4° rise, 780mm |
| Grips/Tape | Cannondale Locking Grips |
| Stem | Cannondale 3, 6061 Alloy, 31.8, 0° |
| Brake Levers | Shimano MT200 hydraulic disc |
| Brakes | Shimano MT200 hydraulic disc, 180/180mm RT10 rotors |
| Pedals | Not included |
| Saddle | Cannondale Ergo XC |
| Seat Post | TranzX dropper, internal routing, 31.6, 100mm (S), 120mm (M), 130mm (L-XL) |
Onko tuote tai haluamasi malli päässyt loppumaan?
Jos tuote tai haluamasi malli on päässyt loppumaan, tilaa ilmoitus niin kerromme heti, kun tuote on taas saatavilla.
Cannondale Habit HT 2 maastopyörä
- Saatavuus
- Saatavilla
- Tulossa myyntiin
Tuotetiedot
Cannondale Habit HT 2 maastopyörä
Habit HT 2 on mainio portti modernin maastopyöräilyn maailmaan. Saat saman laadukkaan ja kestävän alumiinirungon kuin kalliimmassa mallissa, mutta osilla, jotka tekevät tästä todella järkevän paketin. Tämä pyörä on suunniteltu kestämään ja tarjoamaan iloisia hetkiä poluilla.
Keulana on SR Suntourin 130 mm joustava XCM 34, joka hoitaa hommansa ja tekee maastosta mukavamman. Voimansiirto on Shimanon uutta ja kestävää CUES-sarjaa, ja tärkeimpänä varusteena mukana on hissitolppa, joka on tämän hintaluokan pyörässä todella kova juttu. Se tekee maastossa ajamisesta huomattavasti hauskempaa ja turvallisempaa.
Kenelle tämä sopii?
Tämä on erinomainen ensimmäinen "oikea" maastopyörä. Se sopii täydellisesti aloittelijalle, joka haluaa kunnollisen ja kestävän pyörän poluille, tai yleispyöräksi monenlaiseen maastoon. Tässä pyörässä hinta ja ominaisuudet ovat kohdallaan.
Tekniset tiedot
| Frame | Habit HT, SmartForm C2 Alloy, tapered headtube, post mount disc, StraightShot internal cable routing, dropper post compatible, BSA 73, 12mm thru axle, Boost 148, 55mm chainline, UDH hanger. |
| Fork | SR Suntour XCM 34 LO Boost 29, 130mm travel, 15x110mm thru axle, tapered alloy steerer, 44mm offset |
| Headset | Integrated Sealed Bearing, Tapered |
| Rims/wheels | WTB STX i25 TCS, 32h, tubeless ready |
| Hubs | (F) Shimano TC500, 15x110mm / (R) Shimano TC500, 12x148mm |
| Spokes | Stainless Steel, 14g |
| Tires | (F) WTB Breakout, 29x2.3", Comp DNA / (R) WTB Trail Boss, 29x2.25", Comp DNA |
| Cranksets | Prowheel, 30T |
| Bottom Bracket | ProWheel BSA 73 |
| Chain | KMC X10, 10-speed |
| Rear Derailleur | Shimano CUES U6000 |
| Cassette | Shimano LG300, LinkGlide, 11-48, 10-speed |
| Shifters | Shimano CUES U6000, 10-speed |
| Handel bars | Cannondale 3 Riser, 6061 Alloy, 15mm rise, 8° sweep, 4° rise, 780mm |
| Grips/Tape | Cannondale Locking Grips |
| Stem | Cannondale 3, 6061 Alloy, 31.8, 0° |
| Brake Levers | Shimano MT200 hydraulic disc |
| Brakes | Shimano MT200 hydraulic disc, 180/180mm RT10 rotors |
| Pedals | Not included |
| Saddle | Cannondale Ergo XC |
| Seat Post | TranzX dropper, internal routing, 31.6, 100mm (S), 120mm (M), 130mm (L-XL) |
Onko tuote tai haluamasi malli päässyt loppumaan?
Jos tuote tai haluamasi malli on päässyt loppumaan, tilaa ilmoitus niin kerromme heti, kun tuote on taas saatavilla.

