Tuotetiedot
Cannondale Topstone 1 gravelpyörä
Topstone 1 on alumiinirunkoisen malliston huippu. Tämä on pyörä, jossa ei ole säästelty osissa, ja se on valmis kovaan ajoon niin hiekalla kuin asfaltillakin. Saat kevyen ja kestävän alumiinirungon, jonka parina on hiilikuituinen etuhaarukka. Haarukka auttaa suodattamaan tärinää ja tekee ajosta mukavampaa.
Voimansiirtona on Shimanon uusi 12-vaihteinen GRX-osasarja (820/600), joka on suunniteltu nimenomaan gravel-ajoon. Kaksi eturatasta takaa, että välityksiä löytyy tiheästi niin nopeille tiepätkille kuin jyrkkiin ylämäkiinkin. Jarrut ovat luotettavat hydrauliset levyjarrut. Tämä on todella laadukas ja monipuolinen paketti.
Kenelle tämä sopii?
Tämä on täydellinen pyörä kokeneelle harrastajalle, joka haluaa suorituskykyisen ja luotettavan alumiinisen gravel-pyörän ilman kompromisseja. Jos ajat paljon ja monipuolisesti, tämä on valintasi.
Tekniset tiedot
| Frame | Topstone, lightweight SmartForm C2 Alloy, 12x142 thru-axle, tapered headtube, BSA threaded BBm flat mount disc, StraightShot internal cable routing, multiple gear/bottle mounts |
| Fork | Topstone Carbon, 1-1/8" to 1.5" steerer, 55mm OutFront offset, flat mount disc, internal routing, 12x100 thru-axle, fender/gear mounts |
| Headset | Integrated, 1-1/8" - 1.5" |
| Rims/wheels | WTB ST i23 TCS, 28h, tubeless ready |
| Hubs | (F) Formula cartridge bearing, 12x100mm centerlock / (R) Formula cartridge bearing, 12x142mm centerlock |
| Spokes | Stainless Steel, 14g |
| Tires | WTB Riddler TCS Light, 700x37c, tubeless ready |
| Cranksets | Shimano GRX 600, 46/30 |
| Bottom Bracket | Shimano BSA 68 |
| Chain | Shimano HG M7100, 12-speed |
| Front Derailleur | Shimano GRX 820 |
| Rear Derailleur | Shimano GRX 820, Shadow RD+ |
| Cassette | Shimano HG R7100, 11-34, 12-speed |
| Shifters | Shimano GRX 600, 12-speed |
| Handel bars | Cannondale 3, butted 6061 Alloy, 16 deg flare drop |
| Grips/Tape | Cannondale Bar Tape, 3.5mm |
| Stem | Cannondale 3, 6061 Alloy, 31.8, 7° |
| Brake Levers | Shimano GRX 600 hydraulic disc |
| Brakes | Shimano GRX 400 hydraulic disc, 160/160mm RT64 rotors |
| Pedals | Not included |
| Saddle | Fizik Aliante Delta, S-alloy rails |
| Seat Post | Cannondale 3, 6061 Alloy, 27.2x350mm |
| Accessories & Extras | Tubeless valves |
Onko tuote tai haluamasi malli päässyt loppumaan?
Jos tuote tai haluamasi malli on päässyt loppumaan, tilaa ilmoitus niin kerromme heti, kun tuote on taas saatavilla.
Cannondale Topstone 1 gravelpyörä
- Saatavuus
- Saatavilla
- Tulossa myyntiin
Tuotetiedot
Cannondale Topstone 1 gravelpyörä
Topstone 1 on alumiinirunkoisen malliston huippu. Tämä on pyörä, jossa ei ole säästelty osissa, ja se on valmis kovaan ajoon niin hiekalla kuin asfaltillakin. Saat kevyen ja kestävän alumiinirungon, jonka parina on hiilikuituinen etuhaarukka. Haarukka auttaa suodattamaan tärinää ja tekee ajosta mukavampaa.
Voimansiirtona on Shimanon uusi 12-vaihteinen GRX-osasarja (820/600), joka on suunniteltu nimenomaan gravel-ajoon. Kaksi eturatasta takaa, että välityksiä löytyy tiheästi niin nopeille tiepätkille kuin jyrkkiin ylämäkiinkin. Jarrut ovat luotettavat hydrauliset levyjarrut. Tämä on todella laadukas ja monipuolinen paketti.
Kenelle tämä sopii?
Tämä on täydellinen pyörä kokeneelle harrastajalle, joka haluaa suorituskykyisen ja luotettavan alumiinisen gravel-pyörän ilman kompromisseja. Jos ajat paljon ja monipuolisesti, tämä on valintasi.
Tekniset tiedot
| Frame | Topstone, lightweight SmartForm C2 Alloy, 12x142 thru-axle, tapered headtube, BSA threaded BBm flat mount disc, StraightShot internal cable routing, multiple gear/bottle mounts |
| Fork | Topstone Carbon, 1-1/8" to 1.5" steerer, 55mm OutFront offset, flat mount disc, internal routing, 12x100 thru-axle, fender/gear mounts |
| Headset | Integrated, 1-1/8" - 1.5" |
| Rims/wheels | WTB ST i23 TCS, 28h, tubeless ready |
| Hubs | (F) Formula cartridge bearing, 12x100mm centerlock / (R) Formula cartridge bearing, 12x142mm centerlock |
| Spokes | Stainless Steel, 14g |
| Tires | WTB Riddler TCS Light, 700x37c, tubeless ready |
| Cranksets | Shimano GRX 600, 46/30 |
| Bottom Bracket | Shimano BSA 68 |
| Chain | Shimano HG M7100, 12-speed |
| Front Derailleur | Shimano GRX 820 |
| Rear Derailleur | Shimano GRX 820, Shadow RD+ |
| Cassette | Shimano HG R7100, 11-34, 12-speed |
| Shifters | Shimano GRX 600, 12-speed |
| Handel bars | Cannondale 3, butted 6061 Alloy, 16 deg flare drop |
| Grips/Tape | Cannondale Bar Tape, 3.5mm |
| Stem | Cannondale 3, 6061 Alloy, 31.8, 7° |
| Brake Levers | Shimano GRX 600 hydraulic disc |
| Brakes | Shimano GRX 400 hydraulic disc, 160/160mm RT64 rotors |
| Pedals | Not included |
| Saddle | Fizik Aliante Delta, S-alloy rails |
| Seat Post | Cannondale 3, 6061 Alloy, 27.2x350mm |
| Accessories & Extras | Tubeless valves |
Onko tuote tai haluamasi malli päässyt loppumaan?
Jos tuote tai haluamasi malli on päässyt loppumaan, tilaa ilmoitus niin kerromme heti, kun tuote on taas saatavilla.

