Tuotetiedot
Cannondale Topstone 2 CUES - 1x gravelpyörä
Tässä Topstone 2 -mallissa on otettu käyttöön Shimanon uusi ja todella kestäväksi suunniteltu CUES-osasarja. Tämä pyörä on tehty kestämään kovaa käyttöä ja palvelemaan luotettavasti. Yhden eturattaan (1x) voimansiirto on yksinkertainen ja helppokäyttöinen, ja leveän takapakan ansiosta välitykset riittävät hyvin monenlaiseen maastoon.
Runko on tuttua ja laadukasta Topstone-alumiinia, ja edessä on hiilikuituhaarukka tuomassa mukavuutta. Shimano CUES -vaihteisto ja -jarrut ovat toimintavarmoja, ja ne on suunniteltu kestämään kilometrejä.
Kenelle tämä sopii?
Erinomainen valinta, jos etsit ennen kaikkea kestävää ja huoletonta gravel-pyörää. Sopii hyvin retkeilyyn, työmatkoille tai yleisajoon, kun haluat pyörän, joka ei pienestä hätkähdä.
Tekniset tiedot
| Frame | Topstone, lightweight SmartForm C2 Alloy, 12x142 thru-axle, tapered headtube, BSA threaded BBm flat mount disc, StraightShot internal cable routing, multiple gear/bottle mounts |
| Fork | Topstone Carbon, 1-1/8" to 1.5" steerer, 55mm OutFront offset, flat mount disc, internal routing, 12x100 thru-axle, triple bottle/gear mounts, fender mounts |
| Headset | Integrated, 1-1/8" - 1.5" |
| Rims/wheels | GXD 1.0, 28h, 23mm internal width, tubeless ready |
| Hubs | (F) Shimano TC500, 12x100mm centerlock / (R) Shimano TC500, 12x142mm centerlock |
| Spokes | Stainless Steel, 14g |
| Tires | WTB Riddler TCS Light, 700x37c, tubeless ready |
| Cranksets | Shimano CUES, 40T |
| Bottom Bracket | Shimano BSA 68 |
| Chain | Shimano LG500 Linkglide, 11-speed |
| Rear Derailleur | Shimano CUES U6000 GS |
| Cassette | Shimano CUES LG400, 11-50, 11-speed |
| Shifters | Shimano CUES U6030, 11-speed |
| Handel bars | Cannondale 3, butted 6061 Alloy, 16 deg flare drop |
| Grips/Tape | Cannondale KnurlCork, 2.7mm |
| Stem | Cannondale 3, 6061 Alloy, 31.8, 7° |
| Brake Levers | Shimano CUES U6030 hydraulic disc |
| Brakes | Shimano CUES 6030 hydraulic disc, 180/160mm RT30 rotors |
| Pedals | Not included |
| Saddle | Selle Royal SRX Open |
| Seat Post | Cannondale 3, 6061 Alloy, 27.2x350mm |
| Accessories & Extras | Tubeless valves |
Onko tuote tai haluamasi malli päässyt loppumaan?
Jos tuote tai haluamasi malli on päässyt loppumaan, tilaa ilmoitus niin kerromme heti, kun tuote on taas saatavilla.
Cannondale Topstone 2 CUES - 1x gravelpyörä
- Saatavuus
- Saatavilla
- Tulossa myyntiin
Tuotetiedot
Cannondale Topstone 2 CUES - 1x gravelpyörä
Tässä Topstone 2 -mallissa on otettu käyttöön Shimanon uusi ja todella kestäväksi suunniteltu CUES-osasarja. Tämä pyörä on tehty kestämään kovaa käyttöä ja palvelemaan luotettavasti. Yhden eturattaan (1x) voimansiirto on yksinkertainen ja helppokäyttöinen, ja leveän takapakan ansiosta välitykset riittävät hyvin monenlaiseen maastoon.
Runko on tuttua ja laadukasta Topstone-alumiinia, ja edessä on hiilikuituhaarukka tuomassa mukavuutta. Shimano CUES -vaihteisto ja -jarrut ovat toimintavarmoja, ja ne on suunniteltu kestämään kilometrejä.
Kenelle tämä sopii?
Erinomainen valinta, jos etsit ennen kaikkea kestävää ja huoletonta gravel-pyörää. Sopii hyvin retkeilyyn, työmatkoille tai yleisajoon, kun haluat pyörän, joka ei pienestä hätkähdä.
Tekniset tiedot
| Frame | Topstone, lightweight SmartForm C2 Alloy, 12x142 thru-axle, tapered headtube, BSA threaded BBm flat mount disc, StraightShot internal cable routing, multiple gear/bottle mounts |
| Fork | Topstone Carbon, 1-1/8" to 1.5" steerer, 55mm OutFront offset, flat mount disc, internal routing, 12x100 thru-axle, triple bottle/gear mounts, fender mounts |
| Headset | Integrated, 1-1/8" - 1.5" |
| Rims/wheels | GXD 1.0, 28h, 23mm internal width, tubeless ready |
| Hubs | (F) Shimano TC500, 12x100mm centerlock / (R) Shimano TC500, 12x142mm centerlock |
| Spokes | Stainless Steel, 14g |
| Tires | WTB Riddler TCS Light, 700x37c, tubeless ready |
| Cranksets | Shimano CUES, 40T |
| Bottom Bracket | Shimano BSA 68 |
| Chain | Shimano LG500 Linkglide, 11-speed |
| Rear Derailleur | Shimano CUES U6000 GS |
| Cassette | Shimano CUES LG400, 11-50, 11-speed |
| Shifters | Shimano CUES U6030, 11-speed |
| Handel bars | Cannondale 3, butted 6061 Alloy, 16 deg flare drop |
| Grips/Tape | Cannondale KnurlCork, 2.7mm |
| Stem | Cannondale 3, 6061 Alloy, 31.8, 7° |
| Brake Levers | Shimano CUES U6030 hydraulic disc |
| Brakes | Shimano CUES 6030 hydraulic disc, 180/160mm RT30 rotors |
| Pedals | Not included |
| Saddle | Selle Royal SRX Open |
| Seat Post | Cannondale 3, 6061 Alloy, 27.2x350mm |
| Accessories & Extras | Tubeless valves |
Onko tuote tai haluamasi malli päässyt loppumaan?
Jos tuote tai haluamasi malli on päässyt loppumaan, tilaa ilmoitus niin kerromme heti, kun tuote on taas saatavilla.

