Tuotetiedot
Cannondale Topstone Carbon 1 AXS gravelpyörä
Nyt siirrytään hiilikuituun ja sähkövaihteisiin. Topstone Carbon 1 AXS on huippuluokan gravel-kone, joka on tehty nopeuteen ja mukavuuteen. Pyörän sydän on hiilikuiturunko, jossa on nerokas Kingpin-jousitus. Se antaa rungon takaosalle noin 30 milliä joustoa, mikä tasoittaa monttuisia teitä ja tekee ajosta todella mukavaa pitoa menettämättä.
Voimansiirtona on SRAMin langaton Rival AXS XPLR -sähkövaihteisto. Se on tarkka, nopea ja helppokäyttöinen. Allensa pyörä on saanut laadukkaat Reserve-hiilikuitukiekot, jotka ovat kevyet ja nopeat.
Kenelle tämä sopii?
Tämä on pyörä vaativalle harrastajalle tai kisaajalle, joka haluaa modernin, nopean ja poikkeuksellisen mukavan gravel-pyörän. Jos arvostat teknologiaa ja huippuluokan ajotuntumaa, tämä on sinulle.
Tekniset tiedot
| Frame | Topstone Carbon, Kingpin suspension system, Proportional Response construction, downtube Stashport, internal cable routing, 12x142mm thru-axle, 27.2 dropper post ready, UDH, BSA 68mm threaded BB, flat mount disc, removable fender bridge, multiple gear/bottle mounts |
| Fork | Topstone Carbon, 1-1/8" to 1.5" steerer, 55mm OutFront offset, flat mount disc, internal routing, 12x100 thru-axle, triple bottle/gear mounts, fender mounts |
| Headset | Acros IS52/40 ICR |
| Rims/wheels | Reserve 40 I 44 GR Carbon, Turbulent Aero Tech, 24h, tubeless ready |
| Hubs | (F) DT Swiss 370, 12x100mm centerlock / (R) DT Swiss 370, 12x142mm centerlock |
| Spokes | Sapim CX-Ray Aero, straight-pull |
| Tires | WTB Vulpine TCS Light, 700x45c, tubeless ready |
| Cranksets | SRAM Rival DUB Wide, 40T |
| Bottom Bracket | SRAM DUB BSA Road 68 Wide |
| Chain | SRAM Rival |
| Rear Derailleur | SRAM Rival AXS XPLR |
| Cassette | SRAM Rival XPLR, XG-1351, 10-46, 13-speed |
| Shifters | SRAM Rival AXS |
| Handel bars | Easton EA70 AX |
| Grips/Tape | Cannondale KnurlCork, 2.7mm |
| Stem | Cannondale C1 Conceal, Alloy, 31.8, -6° |
| Brake Levers | SRAM Rival AXS hydraulic disc |
| Brakes | SRAM Rival hydraulic disc, 160/160mm Paceline centerlock rotors |
| Pedals | Not included |
| Saddle | Fizik Terra Argo X5, S-Alloy rails |
| Seat Post | Cannondale SAVE Carbon, 27.2x350mm (47-58), 400mm (61) |
| Accessories & Extras | Large StashBag downtube storage bag, Reserve Fillmore tubeless valve stems, SRAM AXS charger |
Onko tuote tai haluamasi malli päässyt loppumaan?
Jos tuote tai haluamasi malli on päässyt loppumaan, tilaa ilmoitus niin kerromme heti, kun tuote on taas saatavilla.
Cannondale Topstone Carbon 1 AXS gravelpyörä
- Saatavuus
- Saatavilla
- Tulossa myyntiin
Tuotetiedot
Cannondale Topstone Carbon 1 AXS gravelpyörä
Nyt siirrytään hiilikuituun ja sähkövaihteisiin. Topstone Carbon 1 AXS on huippuluokan gravel-kone, joka on tehty nopeuteen ja mukavuuteen. Pyörän sydän on hiilikuiturunko, jossa on nerokas Kingpin-jousitus. Se antaa rungon takaosalle noin 30 milliä joustoa, mikä tasoittaa monttuisia teitä ja tekee ajosta todella mukavaa pitoa menettämättä.
Voimansiirtona on SRAMin langaton Rival AXS XPLR -sähkövaihteisto. Se on tarkka, nopea ja helppokäyttöinen. Allensa pyörä on saanut laadukkaat Reserve-hiilikuitukiekot, jotka ovat kevyet ja nopeat.
Kenelle tämä sopii?
Tämä on pyörä vaativalle harrastajalle tai kisaajalle, joka haluaa modernin, nopean ja poikkeuksellisen mukavan gravel-pyörän. Jos arvostat teknologiaa ja huippuluokan ajotuntumaa, tämä on sinulle.
Tekniset tiedot
| Frame | Topstone Carbon, Kingpin suspension system, Proportional Response construction, downtube Stashport, internal cable routing, 12x142mm thru-axle, 27.2 dropper post ready, UDH, BSA 68mm threaded BB, flat mount disc, removable fender bridge, multiple gear/bottle mounts |
| Fork | Topstone Carbon, 1-1/8" to 1.5" steerer, 55mm OutFront offset, flat mount disc, internal routing, 12x100 thru-axle, triple bottle/gear mounts, fender mounts |
| Headset | Acros IS52/40 ICR |
| Rims/wheels | Reserve 40 I 44 GR Carbon, Turbulent Aero Tech, 24h, tubeless ready |
| Hubs | (F) DT Swiss 370, 12x100mm centerlock / (R) DT Swiss 370, 12x142mm centerlock |
| Spokes | Sapim CX-Ray Aero, straight-pull |
| Tires | WTB Vulpine TCS Light, 700x45c, tubeless ready |
| Cranksets | SRAM Rival DUB Wide, 40T |
| Bottom Bracket | SRAM DUB BSA Road 68 Wide |
| Chain | SRAM Rival |
| Rear Derailleur | SRAM Rival AXS XPLR |
| Cassette | SRAM Rival XPLR, XG-1351, 10-46, 13-speed |
| Shifters | SRAM Rival AXS |
| Handel bars | Easton EA70 AX |
| Grips/Tape | Cannondale KnurlCork, 2.7mm |
| Stem | Cannondale C1 Conceal, Alloy, 31.8, -6° |
| Brake Levers | SRAM Rival AXS hydraulic disc |
| Brakes | SRAM Rival hydraulic disc, 160/160mm Paceline centerlock rotors |
| Pedals | Not included |
| Saddle | Fizik Terra Argo X5, S-Alloy rails |
| Seat Post | Cannondale SAVE Carbon, 27.2x350mm (47-58), 400mm (61) |
| Accessories & Extras | Large StashBag downtube storage bag, Reserve Fillmore tubeless valve stems, SRAM AXS charger |
Onko tuote tai haluamasi malli päässyt loppumaan?
Jos tuote tai haluamasi malli on päässyt loppumaan, tilaa ilmoitus niin kerromme heti, kun tuote on taas saatavilla.

