Tuotetiedot
Cannondale Topstone EQ gravelpyörä
EQ tulee sanasta "Equipped" eli varusteltu. Tämä on Topstone-alumiinirunkoinen pyörä, joka on valmiiksi varusteltu kaikella, mitä tarvitset retkeilyyn tai työmatka-ajoon. Siinä on laadukkaat lokasuojat, tukeva tavarateline ja mikä parasta, napodynamolla toimivat valot. Sinun ei siis tarvitse koskaan ladata akkuja.
Voimansiirto on luotettava Shimano GRX 400 2x10-vaihteistolla. Tämä on todella järkevä ja käytännöllinen paketti.
Kenelle tämä sopii?
Täydellinen valinta ympärivuotiseen työmatkapyöräilyyn, retkeilyyn tai kenelle tahansa, joka haluaa täysin varustellun ja huoltovapaan pyörän suoraan paketista.
Tekniset tiedot
| Frame | Topstone, lightweight SmartForm C2 Alloy, 12x142 thru-axle, tapered headtube, BSA threaded BBm flat mount disc, StraightShot internal cable routing, multiple gear/bottle mounts |
| Fork | Topstone Carbon, 1-1/8" to 1.5" steerer, 55mm OutFront offset, flat mount disc, internal routing, 12x100 thru-axle, triple bottle/gear mounts, fender mounts |
| Headset | Integrated, 1-1/8" - 1.5" |
| Rims/wheels | GXD 1.0, 28h, 23mm internal width, tubeless ready |
| Hubs | (F) SP PL-7 Dynamo, 12x100mm centerlock / (R) Shimano, 12x142mm centerlock |
| Spokes | Stainless Steel, 14g |
| Tires | WTB Vulpine TCS Light, 700x36c, tubeless ready |
| Cranksets | Shimano GRX 400 46/30 |
| Bottom Bracket | Shimano BSA 68 |
| Chain | Shimano HG54, 10-speed |
| Front Derailleur | Shimano GRX 400 |
| Rear Derailleur | Shimano GRX 400, Shadow RD+ |
| Cassette | Shimano HG500, 11-32, 10-speed |
| Shifters | Shimano GRX 400, 10-speed |
| Handel bars | Cannondale 3, butted 6061 Alloy, 16 deg flare drop |
| Grips/Tape | Cannondale KnurlCork, 2.7mm |
| Stem | Cannondale 3, 6061 Alloy, 31.8, 7° |
| Brake Levers | Shimano GRX 400 hydraulic disc |
| Brakes | Shimano GRX 400 hydraulic disc, 160/160mm RT30 centerlock rotors |
| Pedals | Not included |
| Saddle | Selle Royal SRX Open |
| Seat Post | Cannondale 3, 6061 Alloy, 27.2x350mm |
| Accessories & Extras | Herrmans MR9 dynamo front light, H-Trace dynamo rear light, Tubus Rear Carrier (20kg), Curana Apollo Fenders, tubeless valves |
Onko tuote tai haluamasi malli päässyt loppumaan?
Jos tuote tai haluamasi malli on päässyt loppumaan, tilaa ilmoitus niin kerromme heti, kun tuote on taas saatavilla.
Cannondale Topstone EQ gravelpyörä
- Saatavuus
- Saatavilla
- Tulossa myyntiin
Tuotetiedot
Cannondale Topstone EQ gravelpyörä
EQ tulee sanasta "Equipped" eli varusteltu. Tämä on Topstone-alumiinirunkoinen pyörä, joka on valmiiksi varusteltu kaikella, mitä tarvitset retkeilyyn tai työmatka-ajoon. Siinä on laadukkaat lokasuojat, tukeva tavarateline ja mikä parasta, napodynamolla toimivat valot. Sinun ei siis tarvitse koskaan ladata akkuja.
Voimansiirto on luotettava Shimano GRX 400 2x10-vaihteistolla. Tämä on todella järkevä ja käytännöllinen paketti.
Kenelle tämä sopii?
Täydellinen valinta ympärivuotiseen työmatkapyöräilyyn, retkeilyyn tai kenelle tahansa, joka haluaa täysin varustellun ja huoltovapaan pyörän suoraan paketista.
Tekniset tiedot
| Frame | Topstone, lightweight SmartForm C2 Alloy, 12x142 thru-axle, tapered headtube, BSA threaded BBm flat mount disc, StraightShot internal cable routing, multiple gear/bottle mounts |
| Fork | Topstone Carbon, 1-1/8" to 1.5" steerer, 55mm OutFront offset, flat mount disc, internal routing, 12x100 thru-axle, triple bottle/gear mounts, fender mounts |
| Headset | Integrated, 1-1/8" - 1.5" |
| Rims/wheels | GXD 1.0, 28h, 23mm internal width, tubeless ready |
| Hubs | (F) SP PL-7 Dynamo, 12x100mm centerlock / (R) Shimano, 12x142mm centerlock |
| Spokes | Stainless Steel, 14g |
| Tires | WTB Vulpine TCS Light, 700x36c, tubeless ready |
| Cranksets | Shimano GRX 400 46/30 |
| Bottom Bracket | Shimano BSA 68 |
| Chain | Shimano HG54, 10-speed |
| Front Derailleur | Shimano GRX 400 |
| Rear Derailleur | Shimano GRX 400, Shadow RD+ |
| Cassette | Shimano HG500, 11-32, 10-speed |
| Shifters | Shimano GRX 400, 10-speed |
| Handel bars | Cannondale 3, butted 6061 Alloy, 16 deg flare drop |
| Grips/Tape | Cannondale KnurlCork, 2.7mm |
| Stem | Cannondale 3, 6061 Alloy, 31.8, 7° |
| Brake Levers | Shimano GRX 400 hydraulic disc |
| Brakes | Shimano GRX 400 hydraulic disc, 160/160mm RT30 centerlock rotors |
| Pedals | Not included |
| Saddle | Selle Royal SRX Open |
| Seat Post | Cannondale 3, 6061 Alloy, 27.2x350mm |
| Accessories & Extras | Herrmans MR9 dynamo front light, H-Trace dynamo rear light, Tubus Rear Carrier (20kg), Curana Apollo Fenders, tubeless valves |
Onko tuote tai haluamasi malli päässyt loppumaan?
Jos tuote tai haluamasi malli on päässyt loppumaan, tilaa ilmoitus niin kerromme heti, kun tuote on taas saatavilla.

