Tuotetiedot
Cannondale Topstone Carbon LTD Lefty AXS gravelpyörä
Tässä on toinen Limited Edition -erikoismalli, joka on suunniteltu olemaan äärimmäisen kyvykäs maastossa. Siinä yhdistyvät hiilikuituinen Lefty Oliver -joustohaarukka, Kingpin-takajousitus ja SRAMin paras teknologia.
Voimansiirtona on SRAMin huippuluokan Force/XO Eagle Transmission -sähkövaihteisto, joka on lainattu suoraan maastopyörien huipulta. Se on uskomattoman kestävä ja tarkka. Kiekot ja ohjaamo ovat tietenkin kevyttä ja laadukasta hiilikuitua.
Kenelle tämä sopii?
Jos gravel-lenkkisi muistuttavat enemmän maastoajoa ja haluat pyörän, joka selviää mistä vain, tämä on se. Tinkimätön suorituskyky vaativalle kuskille.
Tekniset tiedot
| Frame | Topstone Carbon, Kingpin suspension system, Proportional Response construction, downtube Stashport, internal cable routing, 12x142mm thru-axle, 27.2 dropper post ready, UDH, BSA 68mm threaded BB, flat mount disc, removable fender bridge, multiple gear/bottle mounts |
| Fork | Lefty Oliver Carbon, 40mm travel, lockout, Gen 2 Chamber Damper w/ All-Over tune, ISO High-Ride air spring, tapered steerer, 700c, 55mm offset |
| Headset | Acros IS52/40 ICR |
| Rims/wheels | Reserve 40 I 44 GR Carbon, Turbulent Aero Tech, 24h, tubeless ready |
| Hubs | (F) Lefty 50, 6-Bolt / (R) DT Swiss 350, 12x142mm centerlock |
| Spokes | Sapim CX-Ray Aero straight pull |
| Tires | WTB Vulpine TCS Light, 700x45c, tubeless ready |
| Cranksets | SRAM Force XPLR, 42T |
| Bottom Bracket | SRAM DUB BSA Road 68 Wide |
| Chain | SRAM XO Transmission Flattop, 12-speed |
| Rear Derailleur | SRAM XO Eagle AXS Transmission |
| Cassette | SRAM XS-1275 Eagle Transmission, 10-52, 12-speed |
| Shifters | SRAM Force AXS |
| Handel bars | Easton EC90 AX Carbon |
| Grips/Tape | Cannondale KnurlCork, 2.7mm |
| Stem | Cannondale C1 Conceal, Alloy, 31.8, -6° |
| Brake Levers | SRAM Force AXS hydraulic disc |
| Brakes | SRAM Force hydraulic disc, 160/160mm CenterLine X 6-bolt front, centerlock rear rotors |
| Pedals | Not included |
| Saddle | Fizik Terra Argo X3, Kium rails |
| Seat Post | Cannondale SAVE Carbon, 27.2x350mm (47-58), 400mm (61) |
| Accessories & Extras | Large StashBag downtube storage bag, Reserve Fillmore tubeless valve stems, SRAM AXS charger |
Onko tuote tai haluamasi malli päässyt loppumaan?
Jos tuote tai haluamasi malli on päässyt loppumaan, tilaa ilmoitus niin kerromme heti, kun tuote on taas saatavilla.
Cannondale Topstone Carbon LTD Lefty AXS gravelpyörä
- Saatavuus
- Saatavilla
- Tulossa myyntiin
Tuotetiedot
Cannondale Topstone Carbon LTD Lefty AXS gravelpyörä
Tässä on toinen Limited Edition -erikoismalli, joka on suunniteltu olemaan äärimmäisen kyvykäs maastossa. Siinä yhdistyvät hiilikuituinen Lefty Oliver -joustohaarukka, Kingpin-takajousitus ja SRAMin paras teknologia.
Voimansiirtona on SRAMin huippuluokan Force/XO Eagle Transmission -sähkövaihteisto, joka on lainattu suoraan maastopyörien huipulta. Se on uskomattoman kestävä ja tarkka. Kiekot ja ohjaamo ovat tietenkin kevyttä ja laadukasta hiilikuitua.
Kenelle tämä sopii?
Jos gravel-lenkkisi muistuttavat enemmän maastoajoa ja haluat pyörän, joka selviää mistä vain, tämä on se. Tinkimätön suorituskyky vaativalle kuskille.
Tekniset tiedot
| Frame | Topstone Carbon, Kingpin suspension system, Proportional Response construction, downtube Stashport, internal cable routing, 12x142mm thru-axle, 27.2 dropper post ready, UDH, BSA 68mm threaded BB, flat mount disc, removable fender bridge, multiple gear/bottle mounts |
| Fork | Lefty Oliver Carbon, 40mm travel, lockout, Gen 2 Chamber Damper w/ All-Over tune, ISO High-Ride air spring, tapered steerer, 700c, 55mm offset |
| Headset | Acros IS52/40 ICR |
| Rims/wheels | Reserve 40 I 44 GR Carbon, Turbulent Aero Tech, 24h, tubeless ready |
| Hubs | (F) Lefty 50, 6-Bolt / (R) DT Swiss 350, 12x142mm centerlock |
| Spokes | Sapim CX-Ray Aero straight pull |
| Tires | WTB Vulpine TCS Light, 700x45c, tubeless ready |
| Cranksets | SRAM Force XPLR, 42T |
| Bottom Bracket | SRAM DUB BSA Road 68 Wide |
| Chain | SRAM XO Transmission Flattop, 12-speed |
| Rear Derailleur | SRAM XO Eagle AXS Transmission |
| Cassette | SRAM XS-1275 Eagle Transmission, 10-52, 12-speed |
| Shifters | SRAM Force AXS |
| Handel bars | Easton EC90 AX Carbon |
| Grips/Tape | Cannondale KnurlCork, 2.7mm |
| Stem | Cannondale C1 Conceal, Alloy, 31.8, -6° |
| Brake Levers | SRAM Force AXS hydraulic disc |
| Brakes | SRAM Force hydraulic disc, 160/160mm CenterLine X 6-bolt front, centerlock rear rotors |
| Pedals | Not included |
| Saddle | Fizik Terra Argo X3, Kium rails |
| Seat Post | Cannondale SAVE Carbon, 27.2x350mm (47-58), 400mm (61) |
| Accessories & Extras | Large StashBag downtube storage bag, Reserve Fillmore tubeless valve stems, SRAM AXS charger |
Onko tuote tai haluamasi malli päässyt loppumaan?
Jos tuote tai haluamasi malli on päässyt loppumaan, tilaa ilmoitus niin kerromme heti, kun tuote on taas saatavilla.

