Tuotetiedot
Cannondale Moterra SL 1 sähköpyörä
Cannondale Moterra SL 1 on kevyt ja suorituskykyinen täysjoustoinen sähkömaastopyörä ajajalle, joka haluaa yhdistää sähköavustuksen tuoman lisätehon mahdollisimman luonnolliseen trail-ajotuntumaan. Pyörä on suunniteltu aktiiviseen ja vauhdikkaaseen polkuajoon, jossa ketteryys, hallinta ja ajamisen ilo ovat keskiössä.
Moterra SL 1 hyödyntää kevyempää sähköjärjestelmää, jossa 601 Wh akku tarjoaa riittävästi kapasiteettia pitkiin trail-lenkkeihin ja useampiin nousuihin ilman raskaan e-MTB:n tuntua. Sähköavustus tukee ajamista huomaamattomasti ja tekee nousuista kevyempiä, mutta pyörä säilyttää elävän ja sporttisen luonteensa myös teknisessä maastossa.
Jousituksesta huolehtivat Fox Float Factory 36 -etuhaarukka ja Fox Float X Factory -takaiskari, jotka tarjoavat erinomaisen tasapainon herkkyyden, tuen ja hallinnan välillä. Alusta toimii vakaasti vauhdikkaassa ajossa ja antaa ajajalle luottamusta teknisillä poluilla ilman, että pyörä tuntuu raskaalta tai kömpelöltä. Sekakiekotus tukee ketteryyttä ja hallintaa tiukemmissa ja teknisemmissä osuuksissa.
- Kevyt sähköavustus ja 601 Wh akku – luonnollinen ajotuntuma ja riittävä toimintamatka trail-ajoon
- Fox Factory -jousitus – herkkä mutta tukeva alusta vauhdikkaaseen ja tekniseen ajoon
- Sporttinen ja ketterä kokonaisuus – sähköpyörä, joka tuntuu aidolta trail-pyörältä
Cannondale Moterra SL 1 sopii ajajalle, joka haluaa sähköpyörän hyödyt ilman raskaan enduro-sähköpyörän fiilistä. Se innostaa ajamaan aktiivisesti, hyödyntämään maaston muotoja ja pidentämään ajopäiviä säilyttäen silti kevyen ja hallitun ajokokemuksen.
Cannondale Moterra SL 1 on erinomainen valinta ajajalle, joka etsii premium-luokan kevytsähkömaastopyörää, jossa laadukas jousitus, huippuluokan komponentit ja luonnollinen sähköavustus muodostavat tasapainoisen ja suorituskykyisen kokonaisuuden.
Tekniset tiedot
| Frame | Moterra SL Carbon, 150mm travel, Proportional Response Tuned Suspension, FlexPivot Chainstay, direct mount internal battery, engineered plastic skid plate, 55mm chainline, internal cable routing, 29” FlipChip, 148x12mm Maxle thru-axle, UDH hanger, 200mm native post mount brake, angle adjust headset |
| Fork | Fox Float Factory 36, 160mm travel, Grip X2 Damper, Kashima coating, 15x110mm Kabolt thru-axle, tapered steerer, 44mm offset |
| Headset | Acros Adjustable Angle (1.2°) |
| Shock | Fox Float X Factory, 2 pos adj, EVOL LV, 210x55mm |
| Rims/wheels | DT Swiss XM 1700 Spline, 30mm inner width, TC tubeless ready |
| Hubs | (F) DT Swiss 350, 15x110mm / (R) DT Swiss 350 Ratchet System 36 SL, 12x148mm |
| Spokes | DT Swiss Competition, straight-pull |
| Tires | (F) Maxxis DHF, 29x2.5", 3C, EXO+, tubeless ready / (R) Maxxis Dissector, 27.5x2.4", 3C, EXO+, tubeless ready |
| Cranksets | e*thirteen e*spec Race Carbon, 160mm (S/M), 165mm (L/XL), 34T |
| Chain | SRAM XO Eagle, T-Type, 12-speed |
| Rear Derailleur | SRAM XO Eagle AXS, T-Type |
| Cassette | SRAM XO Eagle, 10-52, T-Type, 12-speed |
| Shifters | SRAM AXS POD Controller |
| Handel bars | HollowGram SAVE riser bar, Carbon, 35mm clamp, 30mm rise, 8° sweep, 5° rise, 780mm |
| Grips/Tape | Cannondale TaperRidge |
| Stem | Cannondale 1, 7075 Alloy, 1-1/8", 35mm, 0° |
| Brake Levers | Magura MT7 HCW hydraulic disc |
| Brakes | Magura MT7 4-piston hydraulic disc, 203/203mm Storm HC 6-bolt rotors |
| Pedals | Not Included |
| Saddle | Fizik Terra Aidon X3, Mobius Kium alloy rail |
| Seat Post | OneUp V3, internal routing, 31.6, 180mm (S), 210mm (M/L), 240mm (XL) |
| Battery | Custom 601Wh battery |
| Accessories & Extras | Tubeless valves, SRAM AXS charger |
Cannondale Moterra SL 1 sähköpyörä
- Saatavuus
- Keskusvarastolta
- Tulossa myyntiin
Tuotetiedot
Cannondale Moterra SL 1 sähköpyörä
Cannondale Moterra SL 1 on kevyt ja suorituskykyinen täysjoustoinen sähkömaastopyörä ajajalle, joka haluaa yhdistää sähköavustuksen tuoman lisätehon mahdollisimman luonnolliseen trail-ajotuntumaan. Pyörä on suunniteltu aktiiviseen ja vauhdikkaaseen polkuajoon, jossa ketteryys, hallinta ja ajamisen ilo ovat keskiössä.
Moterra SL 1 hyödyntää kevyempää sähköjärjestelmää, jossa 601 Wh akku tarjoaa riittävästi kapasiteettia pitkiin trail-lenkkeihin ja useampiin nousuihin ilman raskaan e-MTB:n tuntua. Sähköavustus tukee ajamista huomaamattomasti ja tekee nousuista kevyempiä, mutta pyörä säilyttää elävän ja sporttisen luonteensa myös teknisessä maastossa.
Jousituksesta huolehtivat Fox Float Factory 36 -etuhaarukka ja Fox Float X Factory -takaiskari, jotka tarjoavat erinomaisen tasapainon herkkyyden, tuen ja hallinnan välillä. Alusta toimii vakaasti vauhdikkaassa ajossa ja antaa ajajalle luottamusta teknisillä poluilla ilman, että pyörä tuntuu raskaalta tai kömpelöltä. Sekakiekotus tukee ketteryyttä ja hallintaa tiukemmissa ja teknisemmissä osuuksissa.
- Kevyt sähköavustus ja 601 Wh akku – luonnollinen ajotuntuma ja riittävä toimintamatka trail-ajoon
- Fox Factory -jousitus – herkkä mutta tukeva alusta vauhdikkaaseen ja tekniseen ajoon
- Sporttinen ja ketterä kokonaisuus – sähköpyörä, joka tuntuu aidolta trail-pyörältä
Cannondale Moterra SL 1 sopii ajajalle, joka haluaa sähköpyörän hyödyt ilman raskaan enduro-sähköpyörän fiilistä. Se innostaa ajamaan aktiivisesti, hyödyntämään maaston muotoja ja pidentämään ajopäiviä säilyttäen silti kevyen ja hallitun ajokokemuksen.
Cannondale Moterra SL 1 on erinomainen valinta ajajalle, joka etsii premium-luokan kevytsähkömaastopyörää, jossa laadukas jousitus, huippuluokan komponentit ja luonnollinen sähköavustus muodostavat tasapainoisen ja suorituskykyisen kokonaisuuden.
Tekniset tiedot
| Frame | Moterra SL Carbon, 150mm travel, Proportional Response Tuned Suspension, FlexPivot Chainstay, direct mount internal battery, engineered plastic skid plate, 55mm chainline, internal cable routing, 29” FlipChip, 148x12mm Maxle thru-axle, UDH hanger, 200mm native post mount brake, angle adjust headset |
| Fork | Fox Float Factory 36, 160mm travel, Grip X2 Damper, Kashima coating, 15x110mm Kabolt thru-axle, tapered steerer, 44mm offset |
| Headset | Acros Adjustable Angle (1.2°) |
| Shock | Fox Float X Factory, 2 pos adj, EVOL LV, 210x55mm |
| Rims/wheels | DT Swiss XM 1700 Spline, 30mm inner width, TC tubeless ready |
| Hubs | (F) DT Swiss 350, 15x110mm / (R) DT Swiss 350 Ratchet System 36 SL, 12x148mm |
| Spokes | DT Swiss Competition, straight-pull |
| Tires | (F) Maxxis DHF, 29x2.5", 3C, EXO+, tubeless ready / (R) Maxxis Dissector, 27.5x2.4", 3C, EXO+, tubeless ready |
| Cranksets | e*thirteen e*spec Race Carbon, 160mm (S/M), 165mm (L/XL), 34T |
| Chain | SRAM XO Eagle, T-Type, 12-speed |
| Rear Derailleur | SRAM XO Eagle AXS, T-Type |
| Cassette | SRAM XO Eagle, 10-52, T-Type, 12-speed |
| Shifters | SRAM AXS POD Controller |
| Handel bars | HollowGram SAVE riser bar, Carbon, 35mm clamp, 30mm rise, 8° sweep, 5° rise, 780mm |
| Grips/Tape | Cannondale TaperRidge |
| Stem | Cannondale 1, 7075 Alloy, 1-1/8", 35mm, 0° |
| Brake Levers | Magura MT7 HCW hydraulic disc |
| Brakes | Magura MT7 4-piston hydraulic disc, 203/203mm Storm HC 6-bolt rotors |
| Pedals | Not Included |
| Saddle | Fizik Terra Aidon X3, Mobius Kium alloy rail |
| Seat Post | OneUp V3, internal routing, 31.6, 180mm (S), 210mm (M/L), 240mm (XL) |
| Battery | Custom 601Wh battery |
| Accessories & Extras | Tubeless valves, SRAM AXS charger |

