Tuotetiedot
Cannondale Moterra EQ sähköpyörä
Cannondale Moterra EQ on monipuolinen sähkömaastopyörä ajajalle, joka haluaa yhdistää täysjousitetun maastopyörän ajomukavuuden ja Bosch-sähköavustuksen tuoman tehon arjen käytännöllisyyteen. Pyörä on suunniteltu sekä vaihteleville maastopoluille että pidemmille siirtymille ja työmatka-ajoon, joissa varustelu ja toimintamatka ovat yhtä tärkeitä kuin ajovarmuus.
Sähköavustuksesta vastaa Bosch-järjestelmä, jonka 800 Wh akku tarjoaa runsaasti kapasiteettia pitkiin ajopäiviin ja vaihteleviin käyttötarpeisiin. Suuri akkukapasiteetti mahdollistaa huolettoman ajon ilman jatkuvaa toimintamatkan miettimistä, ja sähköavustus toimii voimakkaasti mutta hallitusti myös raskaamman kuorman kanssa. Pyörä on lisäksi yhteensopiva Bosch PowerMore -lisäakun kanssa, mikä kasvattaa toimintamatkaa entisestään.
Jousituksesta huolehtivat SR Suntour Zeron 36-X -etuhaarukka ja SR Suntour Edge Evo R -takaiskari, jotka on viritetty tarjoamaan vakaa ja miellyttävä ajotuntuma monipuoliseen käyttöön. Jousitus vaimentaa tehokkaasti epätasaisuuksia niin sorateillä, kaupunkiajossa kuin kevyemmässä maastossakin ja parantaa ajomukavuutta pitkillä matkoilla. Täysjousituksen ansiosta pyörä tuntuu rauhalliselta ja hallitulta myös kuormattuna.
- 800 Wh akku ja vahva Bosch-sähköavustus – pitkä toimintasäde työmatkoille ja maastolenkeille
- Mukavuutta korostava täysjousitus – vakaa ja miellyttävä ajotuntuma vaihtelevilla alustoilla
- EQ-varustelu arkeen ja retkille – valot, lokasuojat ja tavarateline valmiina käyttöön
Cannondale Moterra EQ tarjoaa luotettavan ja tasapainoisen ajokokemuksen, jossa maastopyörän suorituskyky ja arkiajossa tarvittava varustelu yhdistyvät luontevasti. Pyörä sopii erinomaisesti ajajalle, joka haluaa yhden sähköpyörän kaikkeen – poluille, työmatkoille ja pidemmille retkille.
Cannondale Moterra EQ on erinomainen valinta käyttäjälle, joka etsii tehokasta ja pitkän toimintamatkan omaavaa sähköpyörää, jossa Bosch-sähköavustus, mukava täysjousitus ja kattava EQ-varustelu muodostavat toimivan ja monikäyttöisen kokonaisuuden.
Tekniset tiedot
| Frame | Moterra, SmartForm C1 Alloy, 29" wheels, 130mm travel, Urban Tuned Suspension, removable downtube battery, alloy skid plate, 55mm chainline, internal cable routing, 148x12mm thru-axle, UDH, 200mm native post mount brake, 1.5” – 1.8” tapered headtube, 40mm two-bolt kickstand compatible, integrated Moterra rear rack |
| Fork | SR Suntour Zeron 36-X Boost, 150mmm, EQ Air, compression & rebound adjust, 15x110mm thru-axle, tapered steerer, 44mm offset |
| Headset | Acros ICR, 1.5" to 1.8", sealed bearings |
| Shock | SR Suntour Edge Evo R, Air, adjustable rebound, 230x52.5mm |
| Rims/wheels | WTB ST i30 TCS, 30mm inner width, 32h, tubeless compatible |
| Hubs | (F) Shimano TC500, 15x110mm thru-axle / (R) Shimano TC500, 12x148mm thru-axle, centerlock |
| Spokes | DT Swiss Champion 2.0 |
| Tires | Continental eRuban Plus, 29x2.3", Black, Tube Type, Reflex |
| Cranksets | FSA Bosch E-bike w/ 55mm chainline, 160mm, 34T |
| Chain | Shimano LG500, LinkGlide, 11-speed |
| Rear Derailleur | Shimano CUES U6000, LinkGlide |
| Cassette | Shimano CUES LG400, LinkGlide, 11-50, 11-speed |
| Shifters | Shimano CUES U6000, 11-speed, LinkGlide |
| Handel bars | Cannondale 3 riser, 6061 Alloy, 25mm rise, 8° sweep, 4° rise, 800mm |
| Grips/Tape | Cannondale TaperRidge |
| Stem | Cannondale 1, 6061 Alloy, 35.0, 40mm, 0° |
| Brake Levers | Tektro Gemini SL hydraulic disc |
| Brakes | Tektro Gemini SL 4-piston hydraulic disc, 203mm rotors, 2.3mm thickness |
| Pedals | Not Included |
| Saddle | WTB Silverado Medium |
| Seat Post | Cannondale DownLow Dropper, internal routing, 34.9, 150mm (S), 170mm (M), 200mm (L), 230mm (XL) |
| Battery | Bosch PowerTube, 800Wh |
| Accessories & Extras | Lezyne Classic HB E1000+ STVZO front light w/ high beam remote, Lexyne SuperBright rear light, adjustable kickstand, integrated rear rack (15kg), Hebie Alumee fenders, Bosch PowerMore range extender compatible |
Cannondale Moterra EQ sähköpyörä
- Saatavuus
- Keskusvarastolta
- Tulossa myyntiin
Tuotetiedot
Cannondale Moterra EQ sähköpyörä
Cannondale Moterra EQ on monipuolinen sähkömaastopyörä ajajalle, joka haluaa yhdistää täysjousitetun maastopyörän ajomukavuuden ja Bosch-sähköavustuksen tuoman tehon arjen käytännöllisyyteen. Pyörä on suunniteltu sekä vaihteleville maastopoluille että pidemmille siirtymille ja työmatka-ajoon, joissa varustelu ja toimintamatka ovat yhtä tärkeitä kuin ajovarmuus.
Sähköavustuksesta vastaa Bosch-järjestelmä, jonka 800 Wh akku tarjoaa runsaasti kapasiteettia pitkiin ajopäiviin ja vaihteleviin käyttötarpeisiin. Suuri akkukapasiteetti mahdollistaa huolettoman ajon ilman jatkuvaa toimintamatkan miettimistä, ja sähköavustus toimii voimakkaasti mutta hallitusti myös raskaamman kuorman kanssa. Pyörä on lisäksi yhteensopiva Bosch PowerMore -lisäakun kanssa, mikä kasvattaa toimintamatkaa entisestään.
Jousituksesta huolehtivat SR Suntour Zeron 36-X -etuhaarukka ja SR Suntour Edge Evo R -takaiskari, jotka on viritetty tarjoamaan vakaa ja miellyttävä ajotuntuma monipuoliseen käyttöön. Jousitus vaimentaa tehokkaasti epätasaisuuksia niin sorateillä, kaupunkiajossa kuin kevyemmässä maastossakin ja parantaa ajomukavuutta pitkillä matkoilla. Täysjousituksen ansiosta pyörä tuntuu rauhalliselta ja hallitulta myös kuormattuna.
- 800 Wh akku ja vahva Bosch-sähköavustus – pitkä toimintasäde työmatkoille ja maastolenkeille
- Mukavuutta korostava täysjousitus – vakaa ja miellyttävä ajotuntuma vaihtelevilla alustoilla
- EQ-varustelu arkeen ja retkille – valot, lokasuojat ja tavarateline valmiina käyttöön
Cannondale Moterra EQ tarjoaa luotettavan ja tasapainoisen ajokokemuksen, jossa maastopyörän suorituskyky ja arkiajossa tarvittava varustelu yhdistyvät luontevasti. Pyörä sopii erinomaisesti ajajalle, joka haluaa yhden sähköpyörän kaikkeen – poluille, työmatkoille ja pidemmille retkille.
Cannondale Moterra EQ on erinomainen valinta käyttäjälle, joka etsii tehokasta ja pitkän toimintamatkan omaavaa sähköpyörää, jossa Bosch-sähköavustus, mukava täysjousitus ja kattava EQ-varustelu muodostavat toimivan ja monikäyttöisen kokonaisuuden.
Tekniset tiedot
| Frame | Moterra, SmartForm C1 Alloy, 29" wheels, 130mm travel, Urban Tuned Suspension, removable downtube battery, alloy skid plate, 55mm chainline, internal cable routing, 148x12mm thru-axle, UDH, 200mm native post mount brake, 1.5” – 1.8” tapered headtube, 40mm two-bolt kickstand compatible, integrated Moterra rear rack |
| Fork | SR Suntour Zeron 36-X Boost, 150mmm, EQ Air, compression & rebound adjust, 15x110mm thru-axle, tapered steerer, 44mm offset |
| Headset | Acros ICR, 1.5" to 1.8", sealed bearings |
| Shock | SR Suntour Edge Evo R, Air, adjustable rebound, 230x52.5mm |
| Rims/wheels | WTB ST i30 TCS, 30mm inner width, 32h, tubeless compatible |
| Hubs | (F) Shimano TC500, 15x110mm thru-axle / (R) Shimano TC500, 12x148mm thru-axle, centerlock |
| Spokes | DT Swiss Champion 2.0 |
| Tires | Continental eRuban Plus, 29x2.3", Black, Tube Type, Reflex |
| Cranksets | FSA Bosch E-bike w/ 55mm chainline, 160mm, 34T |
| Chain | Shimano LG500, LinkGlide, 11-speed |
| Rear Derailleur | Shimano CUES U6000, LinkGlide |
| Cassette | Shimano CUES LG400, LinkGlide, 11-50, 11-speed |
| Shifters | Shimano CUES U6000, 11-speed, LinkGlide |
| Handel bars | Cannondale 3 riser, 6061 Alloy, 25mm rise, 8° sweep, 4° rise, 800mm |
| Grips/Tape | Cannondale TaperRidge |
| Stem | Cannondale 1, 6061 Alloy, 35.0, 40mm, 0° |
| Brake Levers | Tektro Gemini SL hydraulic disc |
| Brakes | Tektro Gemini SL 4-piston hydraulic disc, 203mm rotors, 2.3mm thickness |
| Pedals | Not Included |
| Saddle | WTB Silverado Medium |
| Seat Post | Cannondale DownLow Dropper, internal routing, 34.9, 150mm (S), 170mm (M), 200mm (L), 230mm (XL) |
| Battery | Bosch PowerTube, 800Wh |
| Accessories & Extras | Lezyne Classic HB E1000+ STVZO front light w/ high beam remote, Lexyne SuperBright rear light, adjustable kickstand, integrated rear rack (15kg), Hebie Alumee fenders, Bosch PowerMore range extender compatible |

