Tuotetiedot
Trek Marlin 5 Gen 3 on monipuolinen maastopyörä, joka yhdistää kevyen alumiinirungon, 9-vaihteisen Shimano-voimansiirron ja joustohaarukan arkeen ja poluille.
Trek Marlin 5 Gen 3 on luotettava ja helposti lähestyttävä maastopyörä, joka sopii yhtä hyvin metsäpoluille kuin työ- ja koulumatkoille. Sen kevyt ja kestävä alumiinirunko modernilla Gen 3 -geometrialla tekee ajamisesta vakaata, hallittavaa ja miellyttävää erilaisissa maastoissa. Sisäinen vaijerireititys suojaa kaapeleita kulumiselta ja antaa pyörälle viimeistellyn ulkonäön.
SR Suntour XCT 30 -etuhaarukka 80 mm joustolla tasoittaa juuret ja töyssyt, ja Shimano CUES 1×9 -voimansiirto LINKGLIDE-teknologialla takaa tasaisen vaihteenvaihdon sekä pitkän käyttöiän ketjulle ja rattaistolle. 27.5” kiekot ja leveät 2.40” renkaat tuovat pitoa ja vakautta vaihteleville alustoille.
Pyörässä on laadukkaat Bontragerin komponentit ja kestävät Formula-navat. Kokonaisuus tekee Marlin 5 Gen 3:sta erinomaisen valinnan niin aloittelijalle kuin aktiiviselle harrastajalle, joka etsii kestävää ja helppokäyttöistä maastopyörää.
| Runko | Alumiini |
|---|---|
| Rengaskoko | 27.5″ |
| Etuhaarukka | SR Suntour XCT 30, kierrejousi, esijännitys, hydraulinen lukitus, 42 mm offset, 100x5 mm pikalinkku, joustomatka 80 mm |
| Renkaat | Bontrager Montrose Comp, teräslankareuna, 30 tpi, 27.5 - 29.0 x 2.40″ |
| Etunapa | Formula DC-20, alumiini, 6-pulttinen levykiinnitys, 100x5 mm |
| Takanapa | Formula DC-22, alumiini, 6-pulttinen levykiinnitys, Shimano 8/9/10-vapaaratas, 135x5 mm |
| Vanteet | Bontrager Connection, kaksiseinäinen, 32 reikää, leveys 20 mm, Schrader-venttiili |
| Takavaihtaja | Shimano CUES U4000 |
| Kampisarja | Shimano CUES U4001, 32T, ketjulinja 52 mm, pituus 170 mm |
| Keskiö | Shimano, 73 mm, kierteinen, kasettilaakerit, 122,5 mm akseli |
| Rataspakka | Shimano LINKGLIDE LG300, 11–46T, 9-vaihteinen |
| Ketju | Shimano LG500 |
| Polkimet | VP-536, nailon, avopoljin |
| Satula | Bontrager Verse Short, ruostumattomat teräskiskot |
| Satulatolppa | Bontrager, alumiini, 31,6 mm, offset 12 mm, pituus 330 mm |
| Ohjaustanko | Bontrager, alumiini, 31,8 mm, nousu 5 mm, leveys 690 mm |
| Ohjainkannatin | Bontrager Comp, 31,8 mm, 7°, pituus 35 mm |
Tekniset tiedot
RUNKOMATERIAALI: ALUMINIUM
RENGASKOKO: 27.5
ETUHAARUKKA: SR Suntour XCT 30 -haarukka, kierrejousi, esijännitys, hydraulinen lukitus, 42 mm:n offset 27.5″:n kiekolla, 100 mm:n pikalinkku, joustomatka 80 mm
RENKAAT: Bontrager Montrose Comp, reunalanka terästä, 30 tpi, 27.5 x 2.40″
ETUNAPA: Formula DC-20, alumiinia, 6-pulttinen jarrulevykiinnitys, 100x5 mm:n
TAKANAPA: Formula DC-22, alumiinia, 6-pulttinen jarrulevykiinnitys, Shimanon 8/9/10-vaihteinen vapaanapa, 135x5 mm:n
KIEKKOJEN: Bontrager Connection, kaksiseinäinen, 32 reikää, leveys 20 mm, Schrader-venttiili
TAKAVAIHTAJA: Shimano CUES U4000
KAMPISARJA: Shimano CUES U4001, 32T, ketjulinja 52 mm, pituus 170 mm
KESKIÖLAAKERI: Shimano, 73 mm, kierteinen, kasettilaakerit, 122,5 mm:n akseli
RATASPAKKA: Shimano LINKGLIDE LG300, 11-46, 9 vaihdetta
KETJU: Shimano LG500
POLKIMET: VP-536, nailonia, avopoljin
ISTUIN: Bontrager Verse Short, kiskot ruostumatonta terästä
ISTUINPUTKI: Bontrager, alumiinia, 31,6 mm, offset 12 mm, pituus 330 mm
OHJAUSTANKO: Bontrager, alumiinia, 31,8 mm, nousu 5 mm, leveys 690 mm
OHJAINKANNATIN: Bontrager Comp, 31,8 mm, 7 astetta, pituus 35 mm
OHJAINLAAKERI: Puoli-integroitu, 1 1/8″
KÄDENSIJAT: Trek Line Comp, nylonia, lukittuvat
Valmistajan tuotesivu
Onko tuote tai haluamasi malli päässyt loppumaan?
Jos tuote tai haluamasi malli on päässyt loppumaan, tilaa ilmoitus niin kerromme heti, kun tuote on taas saatavilla.
Trek Marlin 5 Gen 3 maastopyörä
- Saatavuus
- Saatavilla
- Tulossa myyntiin
Tuotetiedot
Trek Marlin 5 Gen 3 on monipuolinen maastopyörä, joka yhdistää kevyen alumiinirungon, 9-vaihteisen Shimano-voimansiirron ja joustohaarukan arkeen ja poluille.
Trek Marlin 5 Gen 3 on luotettava ja helposti lähestyttävä maastopyörä, joka sopii yhtä hyvin metsäpoluille kuin työ- ja koulumatkoille. Sen kevyt ja kestävä alumiinirunko modernilla Gen 3 -geometrialla tekee ajamisesta vakaata, hallittavaa ja miellyttävää erilaisissa maastoissa. Sisäinen vaijerireititys suojaa kaapeleita kulumiselta ja antaa pyörälle viimeistellyn ulkonäön.
SR Suntour XCT 30 -etuhaarukka 80 mm joustolla tasoittaa juuret ja töyssyt, ja Shimano CUES 1×9 -voimansiirto LINKGLIDE-teknologialla takaa tasaisen vaihteenvaihdon sekä pitkän käyttöiän ketjulle ja rattaistolle. 27.5” kiekot ja leveät 2.40” renkaat tuovat pitoa ja vakautta vaihteleville alustoille.
Pyörässä on laadukkaat Bontragerin komponentit ja kestävät Formula-navat. Kokonaisuus tekee Marlin 5 Gen 3:sta erinomaisen valinnan niin aloittelijalle kuin aktiiviselle harrastajalle, joka etsii kestävää ja helppokäyttöistä maastopyörää.
| Runko | Alumiini |
|---|---|
| Rengaskoko | 27.5″ |
| Etuhaarukka | SR Suntour XCT 30, kierrejousi, esijännitys, hydraulinen lukitus, 42 mm offset, 100x5 mm pikalinkku, joustomatka 80 mm |
| Renkaat | Bontrager Montrose Comp, teräslankareuna, 30 tpi, 27.5 - 29.0 x 2.40″ |
| Etunapa | Formula DC-20, alumiini, 6-pulttinen levykiinnitys, 100x5 mm |
| Takanapa | Formula DC-22, alumiini, 6-pulttinen levykiinnitys, Shimano 8/9/10-vapaaratas, 135x5 mm |
| Vanteet | Bontrager Connection, kaksiseinäinen, 32 reikää, leveys 20 mm, Schrader-venttiili |
| Takavaihtaja | Shimano CUES U4000 |
| Kampisarja | Shimano CUES U4001, 32T, ketjulinja 52 mm, pituus 170 mm |
| Keskiö | Shimano, 73 mm, kierteinen, kasettilaakerit, 122,5 mm akseli |
| Rataspakka | Shimano LINKGLIDE LG300, 11–46T, 9-vaihteinen |
| Ketju | Shimano LG500 |
| Polkimet | VP-536, nailon, avopoljin |
| Satula | Bontrager Verse Short, ruostumattomat teräskiskot |
| Satulatolppa | Bontrager, alumiini, 31,6 mm, offset 12 mm, pituus 330 mm |
| Ohjaustanko | Bontrager, alumiini, 31,8 mm, nousu 5 mm, leveys 690 mm |
| Ohjainkannatin | Bontrager Comp, 31,8 mm, 7°, pituus 35 mm |
Tekniset tiedot
RUNKOMATERIAALI: ALUMINIUM
RENGASKOKO: 27.5
ETUHAARUKKA: SR Suntour XCT 30 -haarukka, kierrejousi, esijännitys, hydraulinen lukitus, 42 mm:n offset 27.5″:n kiekolla, 100 mm:n pikalinkku, joustomatka 80 mm
RENKAAT: Bontrager Montrose Comp, reunalanka terästä, 30 tpi, 27.5 x 2.40″
ETUNAPA: Formula DC-20, alumiinia, 6-pulttinen jarrulevykiinnitys, 100x5 mm:n
TAKANAPA: Formula DC-22, alumiinia, 6-pulttinen jarrulevykiinnitys, Shimanon 8/9/10-vaihteinen vapaanapa, 135x5 mm:n
KIEKKOJEN: Bontrager Connection, kaksiseinäinen, 32 reikää, leveys 20 mm, Schrader-venttiili
TAKAVAIHTAJA: Shimano CUES U4000
KAMPISARJA: Shimano CUES U4001, 32T, ketjulinja 52 mm, pituus 170 mm
KESKIÖLAAKERI: Shimano, 73 mm, kierteinen, kasettilaakerit, 122,5 mm:n akseli
RATASPAKKA: Shimano LINKGLIDE LG300, 11-46, 9 vaihdetta
KETJU: Shimano LG500
POLKIMET: VP-536, nailonia, avopoljin
ISTUIN: Bontrager Verse Short, kiskot ruostumatonta terästä
ISTUINPUTKI: Bontrager, alumiinia, 31,6 mm, offset 12 mm, pituus 330 mm
OHJAUSTANKO: Bontrager, alumiinia, 31,8 mm, nousu 5 mm, leveys 690 mm
OHJAINKANNATIN: Bontrager Comp, 31,8 mm, 7 astetta, pituus 35 mm
OHJAINLAAKERI: Puoli-integroitu, 1 1/8″
KÄDENSIJAT: Trek Line Comp, nylonia, lukittuvat
Valmistajan tuotesivu
Onko tuote tai haluamasi malli päässyt loppumaan?
Jos tuote tai haluamasi malli on päässyt loppumaan, tilaa ilmoitus niin kerromme heti, kun tuote on taas saatavilla.



